Sıkça Sorulan Sorular

SSS

Neden TESOL Almalıyım?

TESOL/TEFL Sertifikanızı aldığınız zaman hem yurt içinde hem de yurt dışında İngilizce öğretmenliği yapabilrsiniz. Bununla birlikte online teachin/learning platformlarında iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca TESOL/TEFL sertifikanızın uluslararası geçerliliği olduğu için MEB tarafından özel okul veya kurs merkezlerine öğretmen atamanız yapılabilir. Siz de ek kazanç istiyorsanız hemen TESOL/TEFL sertifikanız almak için harekete geçin.

Aldığım TESOL/TEFL Sertifikası Hangi Ülkelerde Geçerli Olacak?

TESOL/TEFL Sertifikanızın ulusal ve uluslararası geçerliliği olup TESOL/TEFL talep eden her kuruma ibraz edebilirsiniz.

TESOL ile TEFL Sertifikası Arasındaki Fark Nedir?

TESOL/TEFL sertifika programları aslında aynı sertifika programının farklı kullanım şekilleridir. Genellikle ABD’nin kuzeyinde TEFL (Teaching English as a Foreign Language) kullanılırken, Avrupa ve Asya Kıt’alarında TESOL (Teaching English to Speakers of Second or Other Languages) ismi yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde gene olarak TESOL ismi kullanılmaktadır.

TESOL/TEFL Eğitimleri İçin "Native Speaker" Olma Şartı var mı?

Hayır. İngilizce öğretme yeterliliğiniz varsa TESOL/TEFL alabilir, bu sertifika ile iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Lisans Mezunu (Üniversite) Olma Şart Var mı?

TESOL/TEFL Sertifikası almak için lisans mezunu olmanıza gerek yok. Ancak İş başvurusu için TESOL/TEFL ile birlikte lisans diploması, foramsyon eğitimleri ve tecrübeniz seçilme şansınızı diğer adaylara göre artıracaktır.

TESOL/TEFL Sadece İngilizce Öğretmenlerine mi Veriliyor?

TESOL/TEFL Sertifikası almak için İngilizce öğretmeni olmanız gerekmiyor. TESOL/TEFL eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve sınavlardan geçen herkes TESOL/TEFL alabilir.

İngilizce Seviyem Çok İyi Değil. Yine de TESOL/TEFL Alabilir miyim?

Sizin İngilizce seviyeniz ile ilgilenmiyoruz. TESOL/TEFL Sertifikası için hazırlanan eğitim programlarımızda yeterli özeni gösterirseniz TESOL/TEFL alabilirsiniz. Bu programlarda gramer bilgisi dahil sertifika için ihtiyacnız olan eğitimleri bulabileceksiniz. Ayrınıtılı bilgi için burayı tıklayınız.

TESOL/TEFL Sertifikamı Nerelerde Kullanabilirim?

TESOL/TEFL Sertifikasını satın aldığınızda;

Klasik İngilizce dil kursları ve eğitim merkezleri, ulusal ve uluslararası online teaching/learning paltformları, özel okullar ve İngilizce özel ders verebileceğiniz her türlü platformda İngilizce öğretmeye başlayabilirsiniz.

Sertifikam Hangi Dilleri Kapsıyor?

TESOL/TEFL Sertifikası İngilizce dilini öğretebileceğinizi belgelendirir. Eğer başka yabancı dilleri biliyor ve öğretmek istiyorsanız bu sertifikayı kullanamazsınız.

Aylık Ne Kadar Kazanabilirim?

İş başvurunuzun niteliği ve çalışma performansına bağlı olarak aylık 500-2000 ABD doları civarında ücretlerle iş bulabilirsiniz. Unutmayın bu ücretler günlük olarak vereceğiniz ders saatleri ve anlaşmaya vardığınız eğitim kurumunun fiyat politikası ile doğrudan ilintilidir.

MEB Öğretmeniyim, TESOL/TEFL Sertifikası Almalı mıyım?

Millî Eğitim Bakanlığının 09 Ekim 2017 tarihli,  95178074-405.01-E.16205647 sayılı ve “İngilizce Alanında Görevlendirme” konulu onay yazısı ile MEB’e bağlı olarak çalışan ve kamu personeli niteliğindeki TESOL/TEFL sertifikalı İngilizce öğretmenlerinin özel eğitim kurumlarında usta öğretici oalrak çalışmasına müsaade edilmiştir. Siz de daha fazla kişiye İngilizce öğretmek istiyorsanız hemen online programlarımıza başvurun.

TESOL/TEFL Sertifika Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

TESOL/TEFL hayat boyu geçerli sertifikalardır. Satın aldığınız eğitim programı sonunda sertifikayı almaya hak kazandıktan sonra tekrar eğitim almanıza gerek yoktur. Seviyenize uygun ve indirimli TESOL/TEFL eğitimleri için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Eğitimleri Kim Verecek?

Bizim programımızı satın alırsanız TESOL/TEFL programına uygun nitelikli ve yabancı eğitimcilerden eğitim alacaksınız. Dünya genelinde 50’den fazla merkezde eğitim veren online programlarımıza sizi de bekliyoruz. Bu programlara www.gettesol.com üzerinden katılım sağlamanız durumunda %65’e varan indirim olanaklarından faydalanabileceksiniz.

Aklımdaki Sorunun Cevabı Burda Yok.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

[email protected]

Sizin İçin de Doğru Adres: www.gettesol.com

×